Hledat
cs
enderuhrro

Vizualizace dělícího vřeténka

METODA VIZUALIZACE DĚLÍCÍHO VŘETÉNKA OOCYTU
Cílem naší embryologické laboratoře je poskytování nejvyšší možné péče s použitím nejmodernějších metod. Z tohoto důvodu jsme do naší praxe zavedli používání metodiky Vizualizace struktury dělícího vřeténka. Vřeténko si můžete představit jako dynamický aparát, který odpovídá za správné rozdělení genetické informace během dělení buněk. Vizualizaci provádíme za použití systému Spindle Observation System firmy Nikon, se kterou jsme spolupracovali na zavedení této metody do České republiky.
Standardně jsou vajíčka (oocyty) pacientky získaná při odběru očištěna a rozdělena na dvě skupiny. První jsou tzv. nezralá vajíčka (GV, MI, DG), z takových vajíček bohužel nemůže vzniknout zdravé embryo, a proto jsou rovnou z procesu oplozování vyloučena. Druhou skupinou jsou vajíčka tzv. zralá (MII), tato skupina vajíček je standardně bez použití vizualizace okamžitě oplozována embryologem. Jak však bylo dokázáno, z hlediska genetické výbavy i tato na pohled zralá vajíčka ještě nemusí být k oplozování úplně připravena. Zároveň vřeténko vždy není přesně tam, kde se mu bez vizualizace dokážeme bezpečně vyhnout. 
Právě tady našla metoda vizualizace dělícího vřeténka své využití. Umožní nám podívat se na samotné vřeténko a určit, zda je vajíčko k oplozování již připraveno. Zároveň nám umožní určit i přesnou lokalizaci vřeténka uvnitř vajíčka. Pokud by například vřeténko bylo umístěno tak, jak můžeme vidět na obrázku 2 a embryolog by neměl možnost vizualizace, došlo by při metodě ICSI (injekce spermie do vajíčka) k jeho nenávratnému poškození injekční kapilárou.
Pokud tedy oplozujeme vajíčko ve špatné fázi zralosti či s abnormálním umístěním dělícího vřeténka, může dojít k nenávratnému poškození vajíčka, případně vzniklá embrya bývají geneticky abnormální a jejich vývoj zpravidla končí zástavou. Metoda nám dává jedinečnou možnost se na normálně neviditelnou strukturu vřeténka podívat a určit tak ideální místo a čas pro provedení ICSI u každého jednoho vajíčka zvlášť. Tím jsme schopni nabídnout další nástroj k maximalizaci úspěchu IVF cyklu u takových skupin pacientek, kde se předpokládá zisk malého počtu vajíček, nebo kde došlo v předchozím cyklu k selhání fertilizace či špatnému vývoji embryí.

 
Obrázek 1. Vajíčko připraveno k oplozování, správná fáze zralosti vajíčka i pozice dělícího vřeténka

Naše klinika nabízí příjemné prostředí a pomoc odborníků. Díky konzultaci u našich lékařů získáte více informací o svém zdravotním stavu a doporučení k dalším léčebným postupům. Objednat se můtežete na telefonním čísle 257 212 516 nebo jednoduše díky našemu formuláři zde

Kontaktní formulář

Objednejte se ke konzultaciVyberte preferovaný způsob, jak Vás můžeme kontaktovat zpět:

Kontaktovat e-mailem
Kontaktovat telefonicky

Souhlasím s tím, že kontaktní údaje budou uchovávány poskytovatelem webových stránek v rozsahu nezbytném pro splnění mé žádosti a budou předány odpovědným třetím stranám. Četl jsem prohlášení o zpracování osobních údajů na těchto stránkách.

Souhlasím se zpracováním osobních údajů

Kde nás najdete?

Next Fertility Prague
ProCrea Swiss IVF Center s.r.o.
Nádražní 762/32
(vchod z ul. Rozkošného 1058/3)
150 00  Praha 5 - Smíchov

Zobrazit na mapě

 

Jak nás hodnotí klienti

Poděkování za Honzíčka

Poděkování za Honzíčka
12.03.2021

 „Chtěla bych Vám oznámit, že po úspěšném IVF na Vaší klinice se mi 28.1.2021 narodil bez jakýchkoli komplikací v těhotenství a při přirozeném porodu naprosto zdravý a krásný chlapeček Honzíček. 50 cm, 3,1 kg. Navíc je tak hodný, že zvažuji, zda si k Vám za rok neskáknu ještě pro jednoho :-). „ 

Markéta

Nejkrásnější vánoční dárek

Nejkrásnější vánoční dárek
05.01.2021

„Chtěli jsme vám všem moc poděkovat za náš poklad Karolínku. Jsme vašimi klienty a díky vám se narodila naše holčička 20.12.2020 a stala se naším nejhezčím vánočním dárkem. Malá měla 48cm a 3210g a jsme vám moc vděční.“ Rodina Ženatíkova

Krásné poděkování šťastné maminky

Krásné poděkování šťastné maminky
15.04.2020

Ať nás sužuje pandemie koronaviru nebo ne, miminka se rodí stále, a to i po IVF. Dostali jsme další krásný pozdrav od jedné šťastné maminky.
"Přeji Vám hodně zdraví, ať zvládnete tuto náročnou dobu a můžete pokračovat ve Vaší práci zase naplno. Moc jste nám pomohli a jsme za to opravdu vděční.
S pozdravem A.K.

Poděkování

Poděkování
04.03.2020

Vážený pane doktore Šulci,

Chtěli bychom se touto cestou vrátit zpátky k péči, které se nám dostávalo od Vás a Vašich kolegů z kliniky od cca května loňského roku a které se nám dostává stále v průběhu prozatím dobře se vyvíjejícího těhotenství.

Vám bychom chtěli moc poděkovat mj. také za Váš přístup k nám, díky kterému jsme se i v ne vždy pozitivně vyhlížející situaci cítili tak, že je o nás postaráno a že je tady někdo, na koho se můžeme obrátit pro pomoc a radu. Moc si toho vážíme, protože nám to jednak pomohlo a také jsme si vědomi toho, že to v dnešní době bohužel stále není standard.

 Ještě jednou moc děkujeme

Michalka

Michalka
26.02.2020

Konečně i já se můžu pochlubit radostnou zprávou, že 10. 2. 2020 v 18:15 hod se díky vám narodila krásná Michalka s 3650 g a 51 cm. Narodila se 10 dní po termínu. Šťastní rodiče děkují celému týmu kliniky za vytoužené štěstí. Markéta a Lukáš 

Michal

Michal
07.01.2020

Konečně se vám můžeme pochlubit radostnou zprávou. Dne 24.12.2019 se nám narodil syn Michal. Měřil 48cm a vážil 2720g. Narodil se trošku dřív, přišel na svět ve 37tt. Celému vašemu týmu moc děkujeme za ten náš vytoužený poklad.
Šťastní rodiče Jaroslava a Luboš

Adresa

Next Fertility Prague
ProCrea Swiss IVF Center s.r.o.
Nádražní 762/32
(vchod z ul. Rozkošného 1058/3)
150 00 Praha 5 - Smíchov

Ordinační hodiny

Pondělí 8:00 - 16:30
Úterý 8:00 - 16:30
Středa

8:00 - 16:30 (Genetika do 19:00) 

Čtvrtek 8:00 - 16:30
Pátek 8:00 - 16:30
Sobota Jen pro akutní případy

Call Center Po - Pá: 8:00 - 16:00

Změna ordinančních hodin během Vánoc zde

 

Objednání na spermiogram Po - Pá: 8:00 - 13:00

Kontakt

tel.: +420 257 212 516 - 518
   
e-mail: info.prague@next-fertility.cz
© 2017-2023, Next Fertility Prague All Rights Reserved. Tvorba www S2 STUDIO
↑