Этот сайт использует cookies для предоставления услуг, сбора данных о посещаемости и персонализации реклам. Использованием этого сайта вы соглашаетесь с этим.
Больше информации
Искать
ru
csendehrro

Rozhovor s embryložkou Kateřinou Veselou

Rozhovor s embryložkou  Kateřinou Veselou

Čtyři okruhy otázek na náš tým IVF kliniky ProCrea Swiss IVF Center
Tentokrát s embryoložkou magistrou Kateřinou Veselou.

„Asistovaná reprodukce je dynamický obor 21. století“.

1)    Co pro Vás znamená Váš pracovní den? Dobrodružství, napětí, radost nebo poslání?

Víceméně většina z jmenovaného. Při začátcích práce v embryologii si každý připadá, že jeho pracovní den je skutečně určitým posláním s cílem někomu pomoct. Postupem času ale zjistíte, že je to zase jen určitý druh práce, kterou ale však nikdy nesmíte ošidit, protože míra odpovědnosti, kterou máte vůči pacientkám, je obrovská. Donutí Vás to dělat vše na 100 %, s napětím přicházíte ráno do práce a čekáte, jestli se vajíčka z předchozího dne oplodnila nebo jestli a jak se dělí ostatní embrya. S radostí se setkáváte, když můžete pacientkám volat dobré zprávy, když vidíte krásná embrya anebo za 14 dní slyšíte pozitivní výsledky těhotenských testů. 
Když bychom použili výrok „měla jsem úspěšný den“, „dnes se dařilo“, co si pod tím můžeme představit v oblasti embryologie? 
Vše od získání vajíčka až po transfer hezkého embrya. Každý dílčí úspěch, který sledujeme a prožíváme v laboratoři spolu s pacientkou při její cestě až k narození zdravého dítěte. 

2)    Jak byste charakterizovala oblast reprodukční medicíny. Míra důležitosti, přínosu ve společnosti dnes a v blízké budoucnosti? 

Reprodukční medicína se stává stále více nápomocným a schopnějším oborem pro páry, které mají cestu k narození zdravého potomka, jakkoliv ztíženou. Mrzí mě, že vstupem různých investorů do oblasti asistované reprodukce začíná být tento obor častěji dehonestován a spojován se slovem byznys.   Asistovaná reprodukce je dynamický obor 21. století, kde se hromada lidí snaží skutečně aktivně hledat možnosti a další přístupy, jak nabídnout při stále se zhoršujících vstupních podmínkách párů stejnou, ne-li vyšší úspěšnost jejich léčby neplodnosti. 
Reprodukční medicína nejen, že dokáže diagnostikovat a provádět léčbou páry s poruchami plodnosti, dokáže pomoci ke zdravému dítěti i párům, u kterých se setkáváme s vysokou mírou rizika narození dítěte postiženého závažnou chorobou, pokud by nevyhledali pomoc právě na klinice. 
Věřím, že s posunem medicíny a genetiky budeme schopni nejen zachytit ale především předcházet většině závažných nemocí, které se projevují v raném dětském věku. Samozřejmě vždy a jen pouze tam, kde nám to legislativa, a hlavně etika dovolí. 

3)    Jako  odbornice co byste vzkázala ženám, které ještě nemají rodinu a děti. Uvažují, v duchu plánují nicméně stále oddalují tento přechod do nové životní role? 

Dle mého v České republice chybí osvěta ohledně snižující se plodnosti žen společně s jejich zvyšujícím se věkem. Slavné osobnosti, které nemluví o neplodnosti a problémy s početím, a naopak prezentují své začínající reprodukčními plány po 40. roce věku ženy jako něco „normálního“ nejsou dle mého dobrým signálem pro ženy odkládající vlastní reprodukci.  Obecně by bylo dobré vědět, že vlastní plodnost klesá především s věkem ženy a strměji začíná klesat po 35. roce. Jako každá buňka v lidském těle stárne a chřadne, tak i se spermiemi a především vajíčky, která mají ženy už od narození je to zrovna tak. Pokud žena či pár plánují odkládání reprodukčních plánů, určitě by bylo dobré nezanedbat prevenci a poradit se o svým možnostech s reprodukčním lékařem. V dnešní době máme spoustu indikátorů (vyšetření ovariální rezervy, hormonální profil, spermiogram,..), na základě kterých může lékař zhodnotit reprodukční možnosti pacientů. 

4)    Jednoduše a stručně: čím je ProCrea jiná a výjimečná?

Z pohledu embryologa můžu říct, že vybavení naší laboratoře je skutečně na nejvyšší úrovni. Jsme schopni poskytnout pacientům nejmodernější metodiky, za kterými si vždy odborně stojíme. Díky tomu, že ProCrea je malé reprodukční centrum, nejsme jako embryologové časově přetíženi nezvládnutelným počtem pacientek a můžeme věnovat individuální péči každému jednomu vajíčku, které se do laboratoře dostane. V tom vidím velký přínos oproti jiným velkým klinikám. Můžeme probrat spoustu věcí přímo s pacienty, jak osobně, tak při telefonních konzultacích přímo během léčby. Následně můžeme vždy doporučit i případnou změnu postupu pro další léčbu v případě neúspěchu. 

Mgr. Kateřina Veselá
Embryoložka v ProCrea Swiss IVF Center 

Více o nás www.procreaivf.cz

 

 

 

Контактный бланк

Напишите намВыберите предпочтительный способ связи с вами:

Связаться по электронной почте
Связаться по телефону

Я согласен с тем, что контактные данные будут храниться у провайдера веб-сайта в объеме, необходимом для выполнения моего запроса, и будут переданы ответственным третьим лицам. Я прочитал заявление об обработке персональных данных на этом сайте.

Даю согласие на обработку персональных данных

Где нас можно найти?

Next Fertility Prague
ProCrea Swiss IVF Center s.r.o.
Надражни 762/32
(вход с улицы Розкошнего 1058/3)
150 00  Прага 5 Смихов

Показать на карте

 

Как нас оценивают клиенты

Приятная благодарность от счастливой мамочки

Приятная благодарность от счастливой мамочки
15.04.2020

Независимо от того, страдаем ли мы от коронавирусной пандемии или нет, дети все еще рождаются, даже после ЭКО. Мы получили еще одно прекрасное приветствие от одной счастливой мамы.

"Я желаю вам крепкого здоровья, чтобы вы могли справиться с этим трудным временем, и чтобы вы могли продолжить свою работу в полной мере. Вы нам очень помогли, и мы очень благодарны за это. С уважением А.К.“

Благодарность

Благодарность
04.03.2020

Уважаемый доктор Шульц,


Мы хотели бы поблагодарить вас, среди прочего, за ваш подход к нам, благодаря которому мы, даже в не всегда позитивной ситуации, чувствовали, что о нас позаботились и что есть к кому мы можем обратиться за помощью и советом. Мы очень ценим это, потому что это помогло нам, также мы понимаем, что, к сожалению, в настоящее время это все еще не является стандартом.

Еще раз большое спасибо

Михалка

Михалка
26.02.2020

Наконец, я могу похвастать радостной новостью о том, что 10 февраля 2020 года в 18:15 часов вечера, благодаря вам, родилась наша Михалка – вес, 3650 г. и рост - 51 см. Она родилась через 10 дней после назначенной даты родов. Счастливые родители благодарят всю клинику за долгожданное счастье. Маркета и Лукаш

Михал

Михал
07.01.2020

Мы можем, наконец, сообщить вам радостные новости. 24 декабря 2019 года у нас родился сын Михал. Рост 48 см., вес – 2720 г. Он родился немного раньше, появился на свете на 37 неделе. Большое спасибо всей вашей команде за наше заветное сокровище. Счастливые родители - Ярослава и Любош

Зузанка

Зузанка
11.12.2019

Привет. Большое спасибо клинике за рождение нашей маленькой девочки Зузанки. Родилась 13 июля 2018 года. Хотя она весила твсего 1120 г., потому что она родилась в 28 + 6 недель. Но она быстро догнала, и она здоровая, красивая маленькая девочка. Мы благодарим вас всех очень. Милена Вагнерова

 

Якоубек

Якоубек
25.11.2019

Мы хотели бы поблагодарить всю клинику за вашу помощь, а именно доктора Шульца, а также его коллег – пани докторку Полакову, докторов Чернего и Александра, с которыми мы сотрудничали - теперь хотели бы объявить о рождении здорового мальчика Якоубка, который родился 28 октября 2019 года. Огромное спасибо!
Яна и Мартин

Aдрес

Next Fertility Prague
ProCrea Swiss IVF Center s.r.o.
Надражни 762/32
(вход с улицы Розкошнего 1058/3)
150 00  Прага 5 Смихов

Приёмные часы

понедельник 8:00 - 16:30
вторник 8:00 - 19:00
среда 8:00 - 19:00
четверг 8:00 - 16:30
пятница 8:00 - 16:30

контакт

тел./факс: +420 257 212 516 - 518
электронная почта: info.prague@next-fertility.cz
© 2017-2021, Next Fertility Prague All Rights Reserved. Создание www S2 STUDIO
↑