Hledat
cs
enderuhrro

Centrum

reprodukční medicíny

& Gynekologie

20 let tradice a více než 8 000 dětí

On-line rozhovor s psycholožkou PhDr. Marketou Rokytovou

Dobrý den, všude se řeší ženská neplodnost, ale co muži? V našem případě jsem tím neplodným já. Když mi to lékař sdělil, byl to pro mě šok, dostal jsem se do hrozné krize, ale všude se nabízí pomoc ženám. Může někam muž? Honza

Dobrý den, toto je otázka, se kterou se setkávám stále častěji. Opravdu se všude mluví tom, jaké je to těžké pro ženy, muži jsou skutečně v tomto trochu opomíjeni. Často i proto, že ženy jsou zvyklejší o svých pocitech hovořit. Pro muže to bývá těžší, někdy to vnímají jako ostudu, slabost. Přitom je to skutečně ztráta nějaké životní jistoty, zasáhne to do mnoha oblastí. Setkala jsem se s tím, že jeden pán to popisoval jako vyrovávání se s úmrtím v rodině. Každý psycholog by měl být schopen to s mužem probrat a pomoci mu situaci zvládnout. Pokud byste měl zájem o specialistu, v nejbližších dnech by měla začít fungovat Společnost pro psychosomatickou podporu reprodukce, která jako jeden z hlavních cílů má i péči o muže. Její webové stránky jsou www.podporareprodukce.cz, ale začnou fungovat asi až za pár týdnů.

Dobý den ,jsem pacientka vašeho centra kam docházím 1 rok.Snaha o miminko 3 roky.Odebráné vejcovody (mimoděložné těh.) a ted zbývá jen umělé oplodnění.1 IVF neuspěšné,2x Ket neuspěšně ted mě do konce roku zbývá poslení Ket a příští rok 2 IVF.Už ted si myslím,že Ket bude opět neuspěsný.Nedokážu se pozitivně naladit a přestat na to myslet,vždyt kolem mě je tolik nových maminek a já stále nic.Vím ,že toto trápení se netýká jenom mě,ale nemohu si pomoci.Manžel si myslí,že neuspěch může být v psychice.Myslíte,že toto tvrzení je pravdivé a jak se toho zbavit?Jak se pozitivně naladit?Děkuji za vaši odpověd Zlata

Dobrý den, odpověď není jednoduchá. Psychika svoji roli samozřejmě hrát může. Pokud byste měla zájem, můžeme se domluvit na nějakém setkání a zapracovat na tom společně. Pro lidi, kterým se nedaří snadno otěhotnět se samzřejmě stanou hlavním tématem miminka všech lidí okolo, těhotenství kamarádek a podobně. Snaha o miminko proroste do všech oblasstí života, proto není odpověď snadná. Pokud byste měla zájem, zavolejte mi na tel. 737785193.

Dobrý den, chtěla jsem se zeptat, jak se má zachovat pár, který se už 2 roky marně snaží o miminko, máme za sebou i IVF (neúspěšné) a náš vztah se dostal tak jedině do roviny toho, že se navzájem obviňujeme čí je to vina. V CARu bylo řečeno, že je to manželova neplodnost, ten si to ovšem odmítá přiznat. Neustále se vás pořád někdo ptá, kdy už budete mít rodinu, atd. - je to opravdu psychicky vyčerpávající. A ještě jedna otázka - k čemu slouží ty relaxační techniky, které nabízíte? Děkuji.

Dobrý den, začnu tím jednodušším: relaxační techniky by měly člověku pomoci k uvolnění, které si "sám způsobí" i třeba v situaci, která příliš relaxu nenapomáhá. 
Partnerské problémy bývají bohužel velmi častou komplikací při léčbě neplodnosti. Objevuje se tam přesně to, co popisujete. Obviňování, ztráta chuti k sexu, jediným tématem se stává snaha o dítě. Pokud by se vám podařilo se vrátit i k jiným věcem, které vás dřív pojily, ke společným zájmům a podobně, určitě by to mohlo přinést hodně dobrého. A když by to příliš nepomáhalo, nebojte se oslovit někoho, kdo se zabývá párovou terapií. Tlak okolí situaci velmi často komplikuje. Pokuste se s manželem najít nějakou neutrální odpověď, která by neřekla víc, než chcete, ale přitom by okolí pochopilo, že to je vaše věc, do které vlastně nikomu nic není. Odpověď, která je samozřejmě slušná, ale nepřipouští další diskusi na dané téma.

Dobrý den ,podstoupila jsem už dvě IVF neuspěšně ,žádný zdravotní problém nemáme nic se nenašlo ,je opravdu možné že je to v hlavě ? řeči typu moc na to myslíš ,nemysli na to přijde to samo ,mě sráží ještě víc ,přece když toužím po miminku tak je logické že na to myslím .

Věty typu "nemysli na to", "odjeďte na dovolenou" a podobně jsou nejčastějšími, s jakými se neplodné páry potkávají. Samozřejmě s nepřeberným množstvím "zaručených babských radů. A jak sama popisujete, spíš to vysiluje než pomáhá. Psychika však v může hrát opravdu velkou roli. Nebudu se tady dlouze rozepisovat, kde všude mohou být jaké bloky. Pokud byste se chtěla podívat po tom, kde je (jestli vůbec je) u vás "zakopaný pes" v psychice, zavolejte mi na 737785193 a můžeme se na to podívat spolu.

Dobrý den paní Rokytová, ráda bych se Vás zeptata na to, jak se ženy po neúspěšném IVF vyrovnávají s neúspěchem a připravují se na další pokus? Já mám za sebou 3 neúspěšné IVF a snáším to velice špatně. Je to velice citlivá zálažitost, dnes mám pocit,že bych se měla smířit s tím, že nebudu mít vlastní dítě nikdy. Ráda bych se ještě zeptal jaký odstup mezi pokusy doporučujete z vašeho pohledu? Zda když lékař umožní rozestup 3 měsíce, zda i z psychologického hlediska je to v pořádku?  Velice děkuji za Vaše odpovědi. Karolína

Dobrý den, každý negativní gravitest je velkou zátěží a ztrátou naděje. Je velmi těžké se s ním nejen vyrovnat, ale pak najít motivaci k dalšímu pokusu. Ideální rozestup mezi pokusy nejsem schpna takto napsat, protože některá žena může jít klidně hned, jakmile jí to lékař doporučí, jiná potřebuje k získání další síly a kuráže víc času. Možná paradoxně zvažování možnosti, že vlastní dítě mít nebudete může vést k tomu, že se nakonec povede. Pokud si život bez něj neumíte představit, jste při každém pokusu IVF pod velkým tlakem. Pokud byste byla s to vidět i cestu dál bez vlastního dítěte (což je ale opravdu velmi těžké přijmout), můžete jít na další IVF klidnější a tak se vám může podařit. Ale to samozřejmě neplatí se 100% úspěšností.

Dobrý den. Dočítám se všude, že psychika hraje při neplodnosti svou roli, že ji často způsobuje nebo se na jejím vzniku alespoň spolupodílí.. Dá se nějak odhadnout, nějak vyšetřit, jestli právě já budu mít k podobnému problému sklon? Díky předem za odpověď Věra

Dobrý den, psychika při neplodnosti svoji roli hrát může, ale samozřejmě nemusí být hlavním důvodem. Pokud byste měla pocit, že by u vás nějakou mohla roli hrát, zkuste si o tom preventivně s někým, tedy s nějakým psychologem promluvit. Jestli třeba nemáte vůči těhotenství nějaké ambivalence, jestli se ho (nebo mateřství) z nějakých důvodů nebojíte, jestli věříte svému vztahu s partnerem a podobně. Otázek tam může být mnoho.

Zdravím. Kolik stojí návštěva u Vás. Hradí něco pojišťovna nebo jak je to? P.

Dobrý den, pokud jste klientkou Gestu, hradí naše setkání Gest.

A pokud klientkou gestu nejsem?

Je to 600,-Kč za jedno setkání.

Dobrý den. Do kolika let je možné provést umělé oplodnění? Do kdy jej hradí pojišťovna a je možné si v pozdějším věku například hradit oplodnění osobně? Musí být u ás žadatelka vdaná, případně musí si přivést dárce?

Dobrý den, pojišťovna hradí umělé oplodnění do 40 let věku. Tuším (ale tím si nejsem 100% jista), že limitem jsou 40. narozeniny. Poté si žena může vše hradit sama. Vdaná být nemusí, ale partnera mít musí. Ale toto jsou otázky spíš na lékaře, kteří podmínky znají přesně.

Dobrý den paní Rokytová, ráda bych se Vás zeptata na to, jak se ženy po neúspěšném IVF vyrovnávají s neúspěchem a připravují se na další pokus? Já mám za sebou 3 neúspěšné IVF a snáším to velice špatně. Je to velice citlivá zálažitost, dnes mám pocit,že bych se měla smířit s tím, že nebudu mít vlastní dítě nikdy. Ráda bych se ještě zeptal jaký odstup mezi pokusy doporučujete z vašeho pohledu? Zda když lékař umožní rozestup 3 měsíce, zda i z psychologického hlediska je to v pořádku?  Velice děkuji za Vaše odpovědi. Karolína

Dobrý den, protože se mi Vaše otázka zobrazuje již poněkolikáté, nevím, jestli se Vám zobrazila moje odpověď. Posílám ji raději znova: Dobrý den, každý negativní gravitest je velkou zátěží a ztrátou naděje. Je velmi těžké se s ním nejen vyrovnat, ale pak najít motivaci k dalšímu pokusu. Ideální rozestup mezi pokusy nejsem schpna takto napsat, protože některá žena může jít klidně hned, jakmile jí to lékař doporučí, jiná potřebuje k získání další síly a kuráže víc času. Možná paradoxně zvažování možnosti, že vlastní dítě mít nebudete může vést k tomu, že se nakonec povede. Pokud si život bez něj neumíte představit, jste při každém pokusu IVF pod velkým tlakem. Pokud byste byla s to vidět i cestu dál bez vlastního dítěte (což je ale opravdu velmi těžké přijmout), můžete jít na další IVF klidnější a tak se vám může podařit. Ale to samozřejmě neplatí se 100% úspěšností.

Kontaktní formulář

Objednejte se ke konzultaciVyberte preferovaný způsob, jak Vás můžeme kontaktovat zpět:

Kontaktovat e-mailem
Kontaktovat telefonicky

Souhlasím s tím, že kontaktní údaje budou uchovávány poskytovatelem webových stránek v rozsahu nezbytném pro splnění mé žádosti a budou předány odpovědným třetím stranám. Četl jsem prohlášení o zpracování osobních údajů na těchto stránkách.

Souhlasím se zpracováním osobních údajů

Kde nás najdete?

Next Fertility Prague
ProCrea Swiss IVF Center s.r.o.
Nádražní 762/32
(vchod z ul. Rozkošného 1058/3)
150 00  Praha 5 - Smíchov

Zobrazit na mapě

 

Aktuálně

Státní svátky 5. a 6. července

24.06.2022

Vážené klientky a klienti, Z důvodu státních svátků v úterý a ve středu (5.-6.7.) bychom Vás rádi informovali, že provoz klinik je omezen.

CELÝ ČLÁNEK

Otevírací doba během Velikonoc 2022

15.04.2022

Klinika je uzavřena 15-18.4.2022 

CELÝ ČLÁNEK

Otevírací doba během Vánoc 2021

29.11.2021

Vážení klienti, v době vánočních svátků upravuje naše klinika ordinanční hodiny. Děkujeme za pochopení. 23.12. – 31.12.2021: 8:00 – 13:00 hod. 24.12.-26.12.2021: zavřeno   Team Next Fertility Prague

CELÝ ČLÁNEK

COVID-19 info ke dni 22.11.

22.11.2021

Vážení klienti, chtěli bychom Vás informovat a ujistit, že současná vládní opatření ČR nemají dopad na na léčbu našich pacientů  a neomezují provoz kliniky. Prosíme pouze o součinnost při dodržování níže uvedených postupů: • Vyplňte formulář připravený pro COVID-19 opatření na recepci kliniky. • Při vstupu na kliniku noste masku. • Vaše teplota bude zkontrolována při vstupu. • Pokud se necítíte dobře, zavolejte nejdříve na kliniku a konzultujte Vaší plánovanou návštěvu s personálem.  • Pokud konzultace nejsou možné osobně, můžeme je naplánovat nebo sjednat přes Skype-Zoom, abychom zajistili, že budeme vašemu případu věnovat včas. • Pokud jste byli v úzkém kontaktu s pozitivní osobou COVID, informujte nás a my Vaši léčbu odložíme o dva týdny. • Dostavte se ke svému lékaři samostatně nebo se svým partnerem, bez další společnosti. • Budeme i nadále sledovat nové vládní předpisy, abychom Vám a Vaší rodině poskytli nejbezpečnější prostředí pro léčbu. • Mezinárodní pacienty prosíme, aby kontaktovali koordinátory kliniky na adrese: info.prague@next-fertility.cz  Budeme Vás informovat o nejnovějších cestovních informacích a potřebné dokumentaci. Děkujeme za pochopení a respektování našich pravidel. Těšíme se na Vaši návštěvu, tým Next Fertility Prague  

CELÝ ČLÁNEK

SOCIAL FREEZING a hladina AMH

05.10.2021

  SOCIAL FREEZING a hladina AMH Social freezing pro ženy znamená možnost uchování vlastních vajíček pro odklad rodičovství, a to z nejrůznějších důvodů (např. upřednostnění kariéry, studií, hledání vhodného partnera, při práci ve škodlivém prostředí anebo pro závažné zdravotní důvody jako je plánovaná onkologická léčba, operace vaječníků apod.). Možnosti, které naše klinika nabízí, dávají čas a prostor pro uskutečnění snů nebo překonání komplikovaných životních období. Pro realizaci zamražení vlastních vajíček stačí navštívit Next Fertility kliniku, využít konzultace s lékařem a sestavit plán dalších kroků. Celý proces znamená jednoduchou hormonální stimulaci, odběr vajíček a jejich následné zamražení (vitrifikaci). Vajíčka jsou pak uchovávána na klinice Next Fertility v tekutém dusíku, dokud je žena nebude potřebovat. Naše klinika doporučuje před procesem social freezingu ověřit hodnoty AMH -tzv. anti-Müllerian hormonu.  Hladina AMH je neocenitelným pomocníkem nejen pro správnou hormonální stimulaci v asistované reprodukci, ale spolu s klinickým (zejména ultrazvukovým vyšetřením vaječníků) pomáhá stanovit tzv. plodnost ženy, její ovariální rezervu, což je pro samotný social freezing velmi důležité. Vyšetření AMH obnáší jen odběr malého vzorku krve. Výsledek je dostupný z naší laboratoře obvykle do týdne.   MUDr. Renáta Krmíčková Ph.D. Lékařka Next Fertility Uvažujete o Social Freezingu? Chcete se dovědět více od našich lékařů, pak doporučujeme zažádat o osobní konzultaci.  

CELÝ ČLÁNEK

Rozhovor s lékařkou MUDr. Petrou Poláškovou

19.08.2021

Čtyři okruhy otázek na náš tým IVF kliniky Next Fertility Prague Tentokrát s lékařkou MUDr. Petrou Poláškovou „Genetické testy v nové podobě, kde je možné odhalit přenašečství genetických chorob páru a přenést do dělohy pouze to embryo, které nenese závažnou genetickou poruchu, je nyní realitou, před pár lety sci-fi.“ 1)    Co pro Vás znamená Váš pracovní den? Dobrodružství, napětí, radost nebo poslání? Můj pracovní den? Náplň práce mě obrovsky baví, dává mi smysl, proto mi můj běžný pracovní den přináší rozhodně radost. Protože mám malé děti, které ráno zpravidla odvádím do školky, tak stejně jako každá jiná pracující maminka zažívám i napětí a dobrodružství, abych stihla do práce dorazit včas a s tím stihla všechny ranní povinnosti a dobrovolnosti kolem svých dětí, obdobně pak cestou z práce:-) V práci mám skvělý tým kolegů a to radost z práce umocňuje. Když bychom použili výrok „měla jsem úspěšný den“, „dnes se dařilo“, co si pod tím můžeme představit u Vaší lékařské profese?  Jednoznačně v pozici lékaře reprodukční medicíny je odpověď jasná, nahlášený pozitivní gravitest pacientky a následné ultrazvukové ověření, že plod je umístěný, kde má a je velký tak, jak má na daný týden těhotenství být... A to, když se pacientka ozve po porodu s miminkem v náručí. To je samozřejmě ten největší úspěch a moc děkuji každé své pacientce, že mi o sobě dají zprávu i poté, co je pustím do péče registrujících gynekologů. Tyto zprávy jsou motorem mé práce. 2)    Jak byste charakterizovala oblast reprodukční medicíny. Míra důležitosti, přínosu ve společnosti dnes a v blízké budoucnosti?  Určitě nejen z pohledu lékaře reprodukční medicíny, ale i z pohledu laické veřejnosti se náš obor zpřístupňuje celé populaci a stoupá na významu. Technika a výzkumy jdou rychlým tempem dopředu a tak nám (týmu, který pečuje o páry s reprodukčními problémy) umožňuje lépe, efektivněji a individuálněji pomoci mnohem širší skupině sterilních či infertilních párů. Genetické testy v nové podobě, kde je možné odhalit přenašečství genetických chorob páru a přenést do dělohy pouze to embryo, které nenese závažnou genetickou poruchu, je nyní realitou, před pár lety sci-fi. A takových přeměn sci-fi na realitu je v reprodukční medicíně tolik... 3)    Jako odbornice co byste vzkázala ženám, které ještě nemají rodinu a děti. Uvažují, v duchu plánují nicméně stále oddalují tento přechod do nové životní role?  Optimum plodnosti je kolem 25 let věku ženy, po 35. roce výrazně klesají šance na otěhotnění a donošení zdravého plodu a to nám nikdo nesebere ani ve 21. stolení. Ve 40 letech sice vajíčka ještě zpravidla produkujeme, ale s výraznou chybovostí a velikým rizikem špatného vývoje těhotenství, to tak prostě je a bude. Je jasné, že kromě věku potřebujeme k "vytvoření dítěte" i vhodného partnera, domov, finanční a sociální zázemí a mnoho dalších podmínek, ale nikdo v reprodukčním centru nemá kouzelnou hůlku a neumí změnit věk a chybovost starých vajíček a ať máme jakkoliv skvělé a nejmodernější technické možnosti a know-how, věk vajíčka je na prvním místě prognózy pro šanci mít zdravé dítě (pak dlouho nic, pak AMH a ostatní parametry). Proto je potřeba otevřít oči a ideálně včas řešit reprodukční plány. Zároveň každý z nás má v sobě zakořeněný rozmnožovací pud a každého někdy doběhne, někoho ve 20, jiného ve 45, ten pocit chtít mít vlastní dítě se nedá zasytit/zcela nahradit přepychovým domem, zvířátkem, prostě je v nás a my si ho musíme splnit nebo v nějakou dobu se naučit smířit se s tím, že nebyl naplněn, protože něco. Frustraci z nenaplněného mateřského plánu - i z toho, že "mám/nemám tolik dětí, kolik jsem mít chtěla", se dá v mnohých případech předejít, ale musíme (my ženy) o sebe pečovat, aktivně se o sebe starat, zajímat se o možnosti, které máme, nepopírat, že jsme už docela staré na "rozmnožování", když nám je kolem 40. Bohužel ne každý registrující gynekolog pojímá otázku reprodukce stejně závažně a umí a chce ji rozebírat. Ženy ve věku kolem 30 let jsou často znechuceny, že se jich gynekolog při prevenci zase ptal na reprodukční plány. Nebo žena kolem 40 přichází do péče k nám a je překvapena z informací ze vstupní konzultace, protože gynekolog jí vždy říkal, že na ultrazvuku vypadá všechno v pořádku a my jí najednou říkáme, že a jak moc to v pořádku není... Je jasné, že registrující gynekolog nemůže mít tolik informací (a statistických dat v hlavě) jako máme my, ale i tak by každá žena měla vnímat naléhavost řešení reprodukčních plánů v době k tomu určené, tyto informace jsou podávané už na základní škole. A pokud je starší než věkové optimum nebo má za sebou (ideálně ještě před sebou) léčbu zasahující i reprodukční buňky nebo jí byl naměřen nízký AMH hormon, pak by jistě měla navštívit centrum asistované reprodukce - úvodní konzultaci hradí vždy pojišťovna, jen je vhodné mít žádanku ošetřujícího gynekologa, ale výběr centra je na pacientce - jde o to, aby každá žena měla informace od odborníka, konkrétní k jejímu individuálnímu případu, dle aktuálních vyšetření specialistou - poté má od specialisty (na základě vstupního vyšetření a přidružených dovyšetření) všechny informace, šance, prognózu a může sama rozhodnout o dalším směřování. Když se po informacích nepídí a do centra asistované reprodukce nepřijde včas, může to zpětně vnímat jako bod, který měla udělat jinak a kterého lituje - ale minulost nezměníme... V budoucnu se snad mezi registrujícími gynekology rozšíří (doufejme i pojišťovnou hrazené) vyšetření AMH z krve, což je velmi dobrý ukazatel potenciálu vaječníků. Bohužel to je ale hudba budoucnosti.  4)    Jednoduše a stručně: čím je klinika Next Fertility Prague jiná a výjimečná? Profesionální péče o pacientky v krásném, novém a dobře dostupném bezbariérovém prostředí. O patro výš možnost specializovaných vyšetření.     MUDr. Petra Polášková Lékařka v Next Fertility Prague Více o nás na www.next-fertilityprague.cz

CELÝ ČLÁNEK

Jak nás hodnotí klienti

Poděkování za Honzíčka

Poděkování za Honzíčka
12.03.2021

 „Chtěla bych Vám oznámit, že po úspěšném IVF na Vaší klinice se mi 28.1.2021 narodil bez jakýchkoli komplikací v těhotenství a při přirozeném porodu naprosto zdravý a krásný chlapeček Honzíček. 50 cm, 3,1 kg. Navíc je tak hodný, že zvažuji, zda si k Vám za rok neskáknu ještě pro jednoho :-). „ 

Markéta

Nejkrásnější vánoční dárek

Nejkrásnější vánoční dárek
05.01.2021

„Chtěli jsme vám všem moc poděkovat za náš poklad Karolínku. Jsme vašimi klienty a díky vám se narodila naše holčička 20.12.2020 a stala se naším nejhezčím vánočním dárkem. Malá měla 48cm a 3210g a jsme vám moc vděční.“ Rodina Ženatíkova

Krásné poděkování šťastné maminky

Krásné poděkování šťastné maminky
15.04.2020

Ať nás sužuje pandemie koronaviru nebo ne, miminka se rodí stále, a to i po IVF. Dostali jsme další krásný pozdrav od jedné šťastné maminky.
"Přeji Vám hodně zdraví, ať zvládnete tuto náročnou dobu a můžete pokračovat ve Vaší práci zase naplno. Moc jste nám pomohli a jsme za to opravdu vděční.
S pozdravem A.K.

Poděkování

Poděkování
04.03.2020

Vážený pane doktore Šulci,

Chtěli bychom se touto cestou vrátit zpátky k péči, které se nám dostávalo od Vás a Vašich kolegů z kliniky od cca května loňského roku a které se nám dostává stále v průběhu prozatím dobře se vyvíjejícího těhotenství.

Vám bychom chtěli moc poděkovat mj. také za Váš přístup k nám, díky kterému jsme se i v ne vždy pozitivně vyhlížející situaci cítili tak, že je o nás postaráno a že je tady někdo, na koho se můžeme obrátit pro pomoc a radu. Moc si toho vážíme, protože nám to jednak pomohlo a také jsme si vědomi toho, že to v dnešní době bohužel stále není standard.

 Ještě jednou moc děkujeme

Michalka

Michalka
26.02.2020

Konečně i já se můžu pochlubit radostnou zprávou, že 10. 2. 2020 v 18:15 hod se díky vám narodila krásná Michalka s 3650 g a 51 cm. Narodila se 10 dní po termínu. Šťastní rodiče děkují celému týmu kliniky za vytoužené štěstí. Markéta a Lukáš 

Michal

Michal
07.01.2020

Konečně se vám můžeme pochlubit radostnou zprávou. Dne 24.12.2019 se nám narodil syn Michal. Měřil 48cm a vážil 2720g. Narodil se trošku dřív, přišel na svět ve 37tt. Celému vašemu týmu moc děkujeme za ten náš vytoužený poklad.
Šťastní rodiče Jaroslava a Luboš

Adresa

Next Fertility Prague
ProCrea Swiss IVF Center s.r.o.
Nádražní 762/32
(vchod z ul. Rozkošného 1058/3)
150 00 Praha 5 - Smíchov

Ordinační hodiny

Pondělí 8:00 - 16:30
Úterý 8:00 - 16:30
Středa

8:00 - 16:30 (Genetika do 19:00) 

Čtvrtek 8:00 - 16:30
Pátek 8:00 - 16:30
Sobota Jen pro akutní případy

Call Center Po - Pá: 8:00 - 16:00

Změna ordinančních hodin během Vánoc zde

 

Objednání na spermiogram Po - Pá: 8:00 - 13:00

Kontakt

tel.: +420 257 212 516 - 518
   
e-mail: info.prague@next-fertility.cz
© 2017-2022, Next Fertility Prague All Rights Reserved. Tvorba www S2 STUDIO
↑