Hledat
cs
enderuhrro

Centrum

reprodukční medicíny

& Gynekologie

20 let tradice a více než 8 000 dětí

On-line rozhovor na téma „Neplodnost - možnosti řešení a plánované početí“ s MUDr. Janem Šulcem

Dobrý den. Snažíme se marně o otěhotnění již 1,5 roku. Bojím se ale léčby. Je pravda, že při léčbě neplodnosti je vyšší riziko početí dvojčat? Eva

Dobrý den.
Vaše obavy jsou zbytečné. Vyšší riziko dvojčat hrozí jen při stimulaci vaječníků. Léčba neplodnosti zdaleka ale nezahrnuje jen výše uvedené. Lékař by Vás navíc měl vždy upozornit, že podobné riziko hrozí a Vy můžete takovou léčbu odmítnout. Při IVF programu pak lze riziko dvojčat prakticky vyloučit transferem jediného embrya.
S pozdravem
MUDr. Jan Šulc

Dobrý den, na webu www.novinky.cz jsem četla článek, že se dá neplodnost zjistit jednoduchým odběrem krve. Chtěla bych se zeptat, pokud by náhodou nevyšel výsledek příliš pozitivní, bylo by možné nechat si zmrazit vajíčka pro pozdější použití? Je mi 34 let, děti určitě plánuji, doteď partner nechtěl. Děkuji, Darina M.

Dobrý den.
Zmražení vajíček je možné. Žena musí podstoupit stimulaci vaječníků a následný odběr vajíček v celkové anestézii. Tak se získá více vajíček. Snažit se o odběr jednoho vajíčka je sice možné, ale neefektivní. V současnosti tento léčbený postup nehradí zdravotní pojiš´tovny.
S pozdravem
MUDr. Jan Šulc

Dobrý den pane doktore, jak je možné, že na stimulaci Clostylbegytem jsem vůbec nereagovala a pak nasazen Clomhexal a reakce tam byla? Jsou to přeci stejné léky? Lucka

Dobrý den.
To je nepravděpodobné. Spíše jde o náhodu - ne v každém cyklu je stimulace vaječníků úspěšná
S pozdravem
MUDr. Jan Šulc

Dobrý den, jak se dá řešit absence spermatu u může?.. Je nějaká šance? Děkuji, Olga

Dobrý den.
Je třeba vyšetřit, zda nejde o tzv. retrográdní ejakulaci. To je stav, kdy muž ejakuluje do močového měchýře. Pokud není ejakulace vůbec přítomna, přichází do úvahy pokus o mikrochirurgický odběr z varlete či nadvarlete. Vždy je možné užít sperma anonymního dárce.
MUDr.Jan Šulc

Dobrý den, od své paní doktorky jsem se dozvěděla, že mám polycystické vaječníky. Chtěla bych vyzkoušet léčbu Metforminem. co jsem si zjiťovala, v jiných CAR tento lék na pol. vaječníky dávají. Jak je to u vás v Gestu? S pozdravem Jana

Dobrý den.
Na našem pracovišti máme s léčbou Metforminem nepříliš dobré zkušenosti. Proto ji nedoporučujeme. I tak dosahujeme u žen s PCO vysoké úspěšnosti léčby.
S pozdravem
MUDr. Jan Šulc

Dobrý den snažíme se s manželem o miminko 18 měsíců a pořád bezúspěšně . ´ 2.11 Jsem podstoupila laparoskopii a hystereskopii a zjistili mi horší průchodnost vejcovodů , předpokládám , že mi je pročistili , tak bych ráda věděla jaká je teď úspěšnost početí . A zda se můžeme začít snažit už tuto ovulaci ?? Děkuju za odpověď Andrea

Dobrý den.
Při vyšetření průchodnosti se dá hovořit o "propláchnutí" vejcovodů. Někdy to pomůže. K úspěšnosti je těžké se vyjadřovat. Záleží na celé řadě dalších okolností (spermiogram, hormonální paramtery, aj.).
Šlo-li jen o diagnostickou laparoskpii, tedy bez operačního zákroku, je možné se snažit o otěhotnění již nyní, tedy nemáte-li žádné obtíže.
S pozdravem
MUDr. Jan Šulc

Dobrý den, je mi 34 let a nemám ještě děti a momentálně ani stálého partnera, se kterým bychom děti mohli začít plánovat. Mám se nějak znepokojovat?

Dobrý den.
Je nesporné, že kolem 35. roku života začíná plodnost ženy klesat. U někoho se tento pokles objeví i dříve, u někoho později. 
Záleží též na tom, jaká je Vaše představa o tom, kolik byste chtěla mít dětí. Pokud více než jedno, je již podle mého názoru určitá míra znepokojení na místě. 
Myslím, že by ve Vašem případě nebylo od věci vyšetřit AMH (podorbně viz naše Aktuality)
S pozdravem
MUDr. Jan Šulc

Dobrý den, existuje v ČR možnost nějaké spermobanky pro ženy, které chtějí mít dítě, ale jsou bez partnera? Případné jaké jsou vyhídky do budoucna? Děkuji za odpověď, Šárka V.

Dobrý den.
V současnosti je k užití spermií anonymního dárce třeba souhlasu partnera ženy (nemusí to být manžel, ale jakýkoli muž). 
Je ale velmi pravděpodobné, že se to v brzké době změn a tento souhlas muže již nebude vyžadování.
S pozdravem
MUDr. Jan Šulc

Dobrý den , chtěla bych vědět nějaké informace o umělém početí Nativ , kolik to stojí a jak to probíhá . 

Dobrý den.
Záleží na tom, co máte na mysli pod pojmem umělé oplodnění.
Může jít o intrauterinní inseminaci. Ta se běžně provádí jako tzv. nativní cyklus. Vše je v tomto případě kryto zdravotním pojištěním.
Druhou možností je IVF progrram. V tomto případě jde o stejný postup jako při IVF cyklu se stimulací, pouze chybí podávání stimulačních léků. Dozrává a odebírá se proto jen jedno vajíčka. Z tohoto důvodu tento postup příliš nedoporučujeme, má ve srovnání s běžným IVF cyklem daleko menší šanci na úspěch. Cena bez úhrady ze strany ppojišťovny se pohybuje kolem 15 000 Kč.
Podrobné informace o inseminaci i o IVF můžete najít na našem WEBu (pro snadnou orientaci radím užít Mapu stránek)
S pozdravem
MUDr. Jan Šulc

Dobrý den, jaký je prosím případný proces zmrazení vajíček a jak dlouho takto vydrží? Děkuji za odpověď.

Dobrý den.
Při zmražení vajíček se postupuje tzv. vitrifikací. 
Zmrazená vajíčka vydrží teoreticky desítky let - zkušenosti jsou se spermiemi a embryi, s vajíčky takto dlouhé zkušenosti zatím nejsou, ale je předpoklad, že nebude rozdíl.
S pozdravem
MUDr. Jan Šulc

 

Dobrý den, mám PCO, po vysazení horm.antikoncepce nemám menstruaci, po Agolutinu mam silné špinění s příměsí krve je toto menstruace? Jakou byste navrhoval léčbu.Dekuji Erika

Dobrý den.
Je to nejspíše slabá menstruace.
Doporučil bych vyvoláná ovulace. K tomu lze užít antiestrogeny případně gonadotropní hormony
Podrobnější informace o fungování jednotlivých léků můžete eventuálně najít na www.gest.cz v kapitole Léky (pro snadnou orientaci na našem WEBu doporučuji užít Mapu stránek).
S pozdravem
MUDr. Jan Šulc

Pěkný den pane doktore, může žena absolvovat umělé oplodnění i bez partnera, když není vdaná? Jaké jsou u nás možnosti? Děkuji.

Dobrý den.
Umělé oplodnění, ať již ve formě inseminace nebo IVF programu, se spermiemi anonymního dárce je v současnosti vázáno na souhlas partnera. Nemusí to být manžel. 
Je pravděpodobné, že se stav změní a souhlas muže nebude požadován. Kdy k této změně zákonů dojde, si netroufám odhadovat.
S pozdravem
MUDr. Jan Šulc

Dobrý den. Od 16 let používám bez vysazení antikoncepci, je mi 33 let. Má to nějaký vliv na případné oplodnění, až to začnu řešit? Případně ovlivní to třeba věk, kdy plodnost začne klesat?

Dobrý den.
Hodně záleží na tom, zda jste již měla či neměla při nasazení antikoncepce pravidelný cyklus. Pokud byl Váš cyklus nepravidelný, nejspíše tomu tak opět bude po vysazení antiko a je pravděpodobné, že bude nějaký čas trvat, než se vše upraví a budete moci otěhotnět. 
Plodnost žen začíná klesat kolem 35. roku života.
Napovědět, jak na tom jste, může vyšetření AMH (event. viz Aktuality na našem WEBu)
S pozdravem
MUDr. Jan Šulc

Dobrý den, pane doktore, lze předpokládat po aplikaci Pregnylu před IUI u nestimulovaného cyklu, že ovulace nastane cca za 36 hodin, tedy zhruba na čas plánované IUI nebo může ovulace proběhnout dříve (během těchto 36 hodin)?  Děkuji za odpověď. S pozdravem Iva D.

Dobrý den.
36 hodin je teoretická hodnota. Neplatí to na minutu přesně. Ovulace může proběhnout i o něco dříve i o něco později, dokonce ani nemusí proběhnou vůbec. Přesnější časování ale není nutné. Spermie jsou schopny oplodnit vajíčko 48 i více hodin, vajíčko je schopno oplození po dobu 24, možná i více hodin.
S pozdravem
MUDr. Jan Šulc

DObrý den , ráda bych věděla jak moc jsou spolehlivé ovulační testy ?

Dobrý den.
Ovulační testy neprokazují přímo ovulavi, tedy uvolňění vajíčka. Prokazují prudké předovulační zvýšení hladiny hormonu LH. To je podmínkou ovulace. Ovulace pak obvykle proběhne, ale ne ve 100%. Někdy může dojít k "zadržení" vajíčka ve folikulu. Naštěstí to ale není časté. Proto lze ovulační testy považovat za poměrně spolehlivé
S pozdravem
MUDr. Jan Šulc

Dobrý den, děkuji za odpověď. Ještě bych ráda věděla, jestli se za pravidelný cyklus dá považovat i cyklus, který není po 28 dnech, ale po delší době, ale je pravidelný? Před nasazením antikoncepce jsem měla cyklus po 5 týdnech a vždy velmi silné krvácení. Děkuji.

Dobrý den.
Za pravidelný cyklu se považuje 28-29 dní +- 7 dní. Takže odpověď je ano. Z hlediska početí je podstatnější, zda dochází k ovulaci
S pozdravem
MUDr. Jan Šulc

Dobrý den , s manželem se snažíme o mimi , doporučil by jste nám nějaké vitamíny ? Krom kyseliny listové kterou užívám já a manžel bere vit. C,E,B12 selen a zinek ?

Dobrý den.
Existují speciální multivitaminy určené pro ženy, které plánují početí. U muže stačí běžný multivitamin se stopovými prvky - výše uvedená kombinace je též možným řešením
S pozdravem
MUDr. Jan Šulc

Dobrý den, už 8 měsíců se snažíme o miminko, s tím ,že si měřím bazální teplotu a hlídám ovulaci, předtím to bylo 5 měsíců... Je mi 37 let. Spermiogram je v pořádku, cykly mi fungovaly i s ovulací přesto jsem absolvovala léčbu clostilbegytem, ale nebyla úspěšná.Myslíte, že je v mém věku naděje, že otěhotním přirozenou cestou? Nebo co by jste mě doporučil? Jak bychom měli postupovat? Děkuji za odpověď

Dobrý den.
Šance na otěhotnění přirozenou cestou existuje. Myslím ale, že byste se měli obrátit na pracoviště, které se specializuje na léčbu neplodnosti. Měly by se provést další testy - hormonální rozbory (prolaktin,štítná žláza, AMH, aj.) a i vyšetřit například průchodnost vejcovodů. 
Jsme-li pro Vás dostupní, velmi rádi se Vám budeme u nás věnovat. Doporučení nepotřebujete, stačí se telefonicky (257212517) objednat na zcela nezávaznou konzultaci
S pozdravem
MUDr. Jan Šulc

Dobrý den, je mi 34 let a pokoušíme se o miminko. Trošku se obávám používat pravidelně ovulační testy, aby jsem se nedostala do stresu že na to příliš "tlačím". Nechávám tomu volný průběh (snažíme se 6 měsíců). Jaký je Váš názor? Děkuji Veronika

Dobrý den.
Ovulační testy bych zkusil. Pokud by byly opakovaně negativní, je vhodné vše řešit i dříve než za běžně uváděných 12 měsíců. 34 je již poměrně hraniční věk, obzvláště plánujete-li více než jednoho potomka.
Event. zvažte vyšetření AMH - viz Akuality na našem WEBu
S pozdravem
MUDr. Jan Šulc

Dobrý den - odhalí AMH vyšetření, zda dochází k ovulaci nebo je nutné ještě jiné vyšetření? Moc děkuji.

Dobrý den.
Stanovení AMH neprokáže ovulaci. Odhadujeme jím pouze ovariální rezervu.Ovulaci lze sledovat měřením bazální teploty, ovulačním testy z moče (volně prodejné v lékárně) a nejlépe UZ sledováním zrání a prasknutí folikulu (UZ folikulometrie)
S pozdravem
MUDr. Jan Šulc

Dobrý den, ráda bych se zeptala. Minulý cyklus jsem měla Clostylbegyt od 3.-7.DC a 11 den po ovulaci( která byla cca 18DC) byly na TT //. Ale bohužel za dva dny jsem začala krvácet. A tento cyklus jsem byla na UZ a folikul nevyrostl jak by měl, takže to vypadlo na anovul.cyklus. Teď jsem byla 33DCna UZ, protože MS nedorazila a folikul byl 14 mm, takže čekáme co a jak. Je možné že jeden cyklus Clostylbegyt zabere a druhý cyklus vůbec? Děkuji Jana

Dobrý den.
Ano, je to možné. Reakce na Clostilbegyt se může měnit.
S pozdravem
MUDr. Jan Šulc

Krásný den , ráda bych věděla , zda je pro početí nějaká metoda (kromě sledování ovu a BT ) či poloha , kterou by jste nám snažilkám doporučil .

Dobrý den.
Žádáná podobná "geniální" rada neexistuje. Snad jen - snažte se co nejméně se stresovat. Alespoň pár měsíců si ničím nelamte hlavu, nic nesledujte,.... Psychická pohoda je fakt důležitá
S pozdravem
MUDr. Jan Šulc

Dobrý den, je možné mít z hormonálního profilu potvrzené, že je hodnota funkce vaječníků nedostatečná a přesto každý cyklus mít ovulaci? Děkuji

Dobrý den.
Je teoreticky možné, že vše vypadá jako při ovulaci - bazální teplota, ovulační testy i při UZ vyšetření lze pozorovat rostoucí folikl a následně jeho prasknutí, ale zda je uvnitř opravdu vajíčko, zjistit nelze. Vajíčko také může být teoreticky degenerované, neschopné oplodnění.Podobný stav je velmi častý u starších žen. Jsou-li vajíčka opravdu přítomna a jaká je jejich kvalita, lze zjistit je v rámci IVF programu.
S pozdravem
MUDr. Jan Šulc

Dobrý den, je po vysazení antikoncepce zvýšené riziko dvojčat nebo to nemá vliv? Je to moje noční můra... Děkuji

Dobrý den.
Jde o názor, který je často slyšet, neznám ale žádnou studii, která by to prokazovala. Takže Vaše obavy považuji za zbytečné.
S pozdravem
MUDr. Jan Šulc

Kontaktní formulář

Objednejte se ke konzultaciVyberte preferovaný způsob, jak Vás můžeme kontaktovat zpět:

Kontaktovat e-mailem
Kontaktovat telefonicky

Souhlasím s tím, že kontaktní údaje budou uchovávány poskytovatelem webových stránek v rozsahu nezbytném pro splnění mé žádosti a budou předány odpovědným třetím stranám. Četl jsem prohlášení o zpracování osobních údajů na těchto stránkách.

Souhlasím se zpracováním osobních údajů

Kde nás najdete?

Next Fertility Prague
ProCrea Swiss IVF Center s.r.o.
Nádražní 762/32
(vchod z ul. Rozkošného 1058/3)
150 00  Praha 5 - Smíchov

Zobrazit na mapě

 

Aktuálně

Státní svátky 5. a 6. července

24.06.2022

Vážené klientky a klienti, Z důvodu státních svátků v úterý a ve středu (5.-6.7.) bychom Vás rádi informovali, že provoz klinik je omezen.

CELÝ ČLÁNEK

Otevírací doba během Velikonoc 2022

15.04.2022

Klinika je uzavřena 15-18.4.2022 

CELÝ ČLÁNEK

Otevírací doba během Vánoc 2021

29.11.2021

Vážení klienti, v době vánočních svátků upravuje naše klinika ordinanční hodiny. Děkujeme za pochopení. 23.12. – 31.12.2021: 8:00 – 13:00 hod. 24.12.-26.12.2021: zavřeno   Team Next Fertility Prague

CELÝ ČLÁNEK

COVID-19 info ke dni 22.11.

22.11.2021

Vážení klienti, chtěli bychom Vás informovat a ujistit, že současná vládní opatření ČR nemají dopad na na léčbu našich pacientů  a neomezují provoz kliniky. Prosíme pouze o součinnost při dodržování níže uvedených postupů: • Vyplňte formulář připravený pro COVID-19 opatření na recepci kliniky. • Při vstupu na kliniku noste masku. • Vaše teplota bude zkontrolována při vstupu. • Pokud se necítíte dobře, zavolejte nejdříve na kliniku a konzultujte Vaší plánovanou návštěvu s personálem.  • Pokud konzultace nejsou možné osobně, můžeme je naplánovat nebo sjednat přes Skype-Zoom, abychom zajistili, že budeme vašemu případu věnovat včas. • Pokud jste byli v úzkém kontaktu s pozitivní osobou COVID, informujte nás a my Vaši léčbu odložíme o dva týdny. • Dostavte se ke svému lékaři samostatně nebo se svým partnerem, bez další společnosti. • Budeme i nadále sledovat nové vládní předpisy, abychom Vám a Vaší rodině poskytli nejbezpečnější prostředí pro léčbu. • Mezinárodní pacienty prosíme, aby kontaktovali koordinátory kliniky na adrese: info.prague@next-fertility.cz  Budeme Vás informovat o nejnovějších cestovních informacích a potřebné dokumentaci. Děkujeme za pochopení a respektování našich pravidel. Těšíme se na Vaši návštěvu, tým Next Fertility Prague  

CELÝ ČLÁNEK

SOCIAL FREEZING a hladina AMH

05.10.2021

  SOCIAL FREEZING a hladina AMH Social freezing pro ženy znamená možnost uchování vlastních vajíček pro odklad rodičovství, a to z nejrůznějších důvodů (např. upřednostnění kariéry, studií, hledání vhodného partnera, při práci ve škodlivém prostředí anebo pro závažné zdravotní důvody jako je plánovaná onkologická léčba, operace vaječníků apod.). Možnosti, které naše klinika nabízí, dávají čas a prostor pro uskutečnění snů nebo překonání komplikovaných životních období. Pro realizaci zamražení vlastních vajíček stačí navštívit Next Fertility kliniku, využít konzultace s lékařem a sestavit plán dalších kroků. Celý proces znamená jednoduchou hormonální stimulaci, odběr vajíček a jejich následné zamražení (vitrifikaci). Vajíčka jsou pak uchovávána na klinice Next Fertility v tekutém dusíku, dokud je žena nebude potřebovat. Naše klinika doporučuje před procesem social freezingu ověřit hodnoty AMH -tzv. anti-Müllerian hormonu.  Hladina AMH je neocenitelným pomocníkem nejen pro správnou hormonální stimulaci v asistované reprodukci, ale spolu s klinickým (zejména ultrazvukovým vyšetřením vaječníků) pomáhá stanovit tzv. plodnost ženy, její ovariální rezervu, což je pro samotný social freezing velmi důležité. Vyšetření AMH obnáší jen odběr malého vzorku krve. Výsledek je dostupný z naší laboratoře obvykle do týdne.   MUDr. Renáta Krmíčková Ph.D. Lékařka Next Fertility Uvažujete o Social Freezingu? Chcete se dovědět více od našich lékařů, pak doporučujeme zažádat o osobní konzultaci.  

CELÝ ČLÁNEK

Rozhovor s lékařkou MUDr. Petrou Poláškovou

19.08.2021

Čtyři okruhy otázek na náš tým IVF kliniky Next Fertility Prague Tentokrát s lékařkou MUDr. Petrou Poláškovou „Genetické testy v nové podobě, kde je možné odhalit přenašečství genetických chorob páru a přenést do dělohy pouze to embryo, které nenese závažnou genetickou poruchu, je nyní realitou, před pár lety sci-fi.“ 1)    Co pro Vás znamená Váš pracovní den? Dobrodružství, napětí, radost nebo poslání? Můj pracovní den? Náplň práce mě obrovsky baví, dává mi smysl, proto mi můj běžný pracovní den přináší rozhodně radost. Protože mám malé děti, které ráno zpravidla odvádím do školky, tak stejně jako každá jiná pracující maminka zažívám i napětí a dobrodružství, abych stihla do práce dorazit včas a s tím stihla všechny ranní povinnosti a dobrovolnosti kolem svých dětí, obdobně pak cestou z práce:-) V práci mám skvělý tým kolegů a to radost z práce umocňuje. Když bychom použili výrok „měla jsem úspěšný den“, „dnes se dařilo“, co si pod tím můžeme představit u Vaší lékařské profese?  Jednoznačně v pozici lékaře reprodukční medicíny je odpověď jasná, nahlášený pozitivní gravitest pacientky a následné ultrazvukové ověření, že plod je umístěný, kde má a je velký tak, jak má na daný týden těhotenství být... A to, když se pacientka ozve po porodu s miminkem v náručí. To je samozřejmě ten největší úspěch a moc děkuji každé své pacientce, že mi o sobě dají zprávu i poté, co je pustím do péče registrujících gynekologů. Tyto zprávy jsou motorem mé práce. 2)    Jak byste charakterizovala oblast reprodukční medicíny. Míra důležitosti, přínosu ve společnosti dnes a v blízké budoucnosti?  Určitě nejen z pohledu lékaře reprodukční medicíny, ale i z pohledu laické veřejnosti se náš obor zpřístupňuje celé populaci a stoupá na významu. Technika a výzkumy jdou rychlým tempem dopředu a tak nám (týmu, který pečuje o páry s reprodukčními problémy) umožňuje lépe, efektivněji a individuálněji pomoci mnohem širší skupině sterilních či infertilních párů. Genetické testy v nové podobě, kde je možné odhalit přenašečství genetických chorob páru a přenést do dělohy pouze to embryo, které nenese závažnou genetickou poruchu, je nyní realitou, před pár lety sci-fi. A takových přeměn sci-fi na realitu je v reprodukční medicíně tolik... 3)    Jako odbornice co byste vzkázala ženám, které ještě nemají rodinu a děti. Uvažují, v duchu plánují nicméně stále oddalují tento přechod do nové životní role?  Optimum plodnosti je kolem 25 let věku ženy, po 35. roce výrazně klesají šance na otěhotnění a donošení zdravého plodu a to nám nikdo nesebere ani ve 21. stolení. Ve 40 letech sice vajíčka ještě zpravidla produkujeme, ale s výraznou chybovostí a velikým rizikem špatného vývoje těhotenství, to tak prostě je a bude. Je jasné, že kromě věku potřebujeme k "vytvoření dítěte" i vhodného partnera, domov, finanční a sociální zázemí a mnoho dalších podmínek, ale nikdo v reprodukčním centru nemá kouzelnou hůlku a neumí změnit věk a chybovost starých vajíček a ať máme jakkoliv skvělé a nejmodernější technické možnosti a know-how, věk vajíčka je na prvním místě prognózy pro šanci mít zdravé dítě (pak dlouho nic, pak AMH a ostatní parametry). Proto je potřeba otevřít oči a ideálně včas řešit reprodukční plány. Zároveň každý z nás má v sobě zakořeněný rozmnožovací pud a každého někdy doběhne, někoho ve 20, jiného ve 45, ten pocit chtít mít vlastní dítě se nedá zasytit/zcela nahradit přepychovým domem, zvířátkem, prostě je v nás a my si ho musíme splnit nebo v nějakou dobu se naučit smířit se s tím, že nebyl naplněn, protože něco. Frustraci z nenaplněného mateřského plánu - i z toho, že "mám/nemám tolik dětí, kolik jsem mít chtěla", se dá v mnohých případech předejít, ale musíme (my ženy) o sebe pečovat, aktivně se o sebe starat, zajímat se o možnosti, které máme, nepopírat, že jsme už docela staré na "rozmnožování", když nám je kolem 40. Bohužel ne každý registrující gynekolog pojímá otázku reprodukce stejně závažně a umí a chce ji rozebírat. Ženy ve věku kolem 30 let jsou často znechuceny, že se jich gynekolog při prevenci zase ptal na reprodukční plány. Nebo žena kolem 40 přichází do péče k nám a je překvapena z informací ze vstupní konzultace, protože gynekolog jí vždy říkal, že na ultrazvuku vypadá všechno v pořádku a my jí najednou říkáme, že a jak moc to v pořádku není... Je jasné, že registrující gynekolog nemůže mít tolik informací (a statistických dat v hlavě) jako máme my, ale i tak by každá žena měla vnímat naléhavost řešení reprodukčních plánů v době k tomu určené, tyto informace jsou podávané už na základní škole. A pokud je starší než věkové optimum nebo má za sebou (ideálně ještě před sebou) léčbu zasahující i reprodukční buňky nebo jí byl naměřen nízký AMH hormon, pak by jistě měla navštívit centrum asistované reprodukce - úvodní konzultaci hradí vždy pojišťovna, jen je vhodné mít žádanku ošetřujícího gynekologa, ale výběr centra je na pacientce - jde o to, aby každá žena měla informace od odborníka, konkrétní k jejímu individuálnímu případu, dle aktuálních vyšetření specialistou - poté má od specialisty (na základě vstupního vyšetření a přidružených dovyšetření) všechny informace, šance, prognózu a může sama rozhodnout o dalším směřování. Když se po informacích nepídí a do centra asistované reprodukce nepřijde včas, může to zpětně vnímat jako bod, který měla udělat jinak a kterého lituje - ale minulost nezměníme... V budoucnu se snad mezi registrujícími gynekology rozšíří (doufejme i pojišťovnou hrazené) vyšetření AMH z krve, což je velmi dobrý ukazatel potenciálu vaječníků. Bohužel to je ale hudba budoucnosti.  4)    Jednoduše a stručně: čím je klinika Next Fertility Prague jiná a výjimečná? Profesionální péče o pacientky v krásném, novém a dobře dostupném bezbariérovém prostředí. O patro výš možnost specializovaných vyšetření.     MUDr. Petra Polášková Lékařka v Next Fertility Prague Více o nás na www.next-fertilityprague.cz

CELÝ ČLÁNEK

Jak nás hodnotí klienti

Poděkování za Honzíčka

Poděkování za Honzíčka
12.03.2021

 „Chtěla bych Vám oznámit, že po úspěšném IVF na Vaší klinice se mi 28.1.2021 narodil bez jakýchkoli komplikací v těhotenství a při přirozeném porodu naprosto zdravý a krásný chlapeček Honzíček. 50 cm, 3,1 kg. Navíc je tak hodný, že zvažuji, zda si k Vám za rok neskáknu ještě pro jednoho :-). „ 

Markéta

Nejkrásnější vánoční dárek

Nejkrásnější vánoční dárek
05.01.2021

„Chtěli jsme vám všem moc poděkovat za náš poklad Karolínku. Jsme vašimi klienty a díky vám se narodila naše holčička 20.12.2020 a stala se naším nejhezčím vánočním dárkem. Malá měla 48cm a 3210g a jsme vám moc vděční.“ Rodina Ženatíkova

Krásné poděkování šťastné maminky

Krásné poděkování šťastné maminky
15.04.2020

Ať nás sužuje pandemie koronaviru nebo ne, miminka se rodí stále, a to i po IVF. Dostali jsme další krásný pozdrav od jedné šťastné maminky.
"Přeji Vám hodně zdraví, ať zvládnete tuto náročnou dobu a můžete pokračovat ve Vaší práci zase naplno. Moc jste nám pomohli a jsme za to opravdu vděční.
S pozdravem A.K.

Poděkování

Poděkování
04.03.2020

Vážený pane doktore Šulci,

Chtěli bychom se touto cestou vrátit zpátky k péči, které se nám dostávalo od Vás a Vašich kolegů z kliniky od cca května loňského roku a které se nám dostává stále v průběhu prozatím dobře se vyvíjejícího těhotenství.

Vám bychom chtěli moc poděkovat mj. také za Váš přístup k nám, díky kterému jsme se i v ne vždy pozitivně vyhlížející situaci cítili tak, že je o nás postaráno a že je tady někdo, na koho se můžeme obrátit pro pomoc a radu. Moc si toho vážíme, protože nám to jednak pomohlo a také jsme si vědomi toho, že to v dnešní době bohužel stále není standard.

 Ještě jednou moc děkujeme

Michalka

Michalka
26.02.2020

Konečně i já se můžu pochlubit radostnou zprávou, že 10. 2. 2020 v 18:15 hod se díky vám narodila krásná Michalka s 3650 g a 51 cm. Narodila se 10 dní po termínu. Šťastní rodiče děkují celému týmu kliniky za vytoužené štěstí. Markéta a Lukáš 

Michal

Michal
07.01.2020

Konečně se vám můžeme pochlubit radostnou zprávou. Dne 24.12.2019 se nám narodil syn Michal. Měřil 48cm a vážil 2720g. Narodil se trošku dřív, přišel na svět ve 37tt. Celému vašemu týmu moc děkujeme za ten náš vytoužený poklad.
Šťastní rodiče Jaroslava a Luboš

Adresa

Next Fertility Prague
ProCrea Swiss IVF Center s.r.o.
Nádražní 762/32
(vchod z ul. Rozkošného 1058/3)
150 00 Praha 5 - Smíchov

Ordinační hodiny

Pondělí 8:00 - 16:30
Úterý 8:00 - 16:30
Středa

8:00 - 16:30 (Genetika do 19:00) 

Čtvrtek 8:00 - 16:30
Pátek 8:00 - 16:30
Sobota Jen pro akutní případy

Call Center Po - Pá: 8:00 - 16:00

Změna ordinančních hodin během Vánoc zde

 

Objednání na spermiogram Po - Pá: 8:00 - 13:00

Kontakt

tel.: +420 257 212 516 - 518
   
e-mail: info.prague@next-fertility.cz
© 2017-2022, Next Fertility Prague All Rights Reserved. Tvorba www S2 STUDIO
↑