Hledat
cs
enderuhrro

Nativní cyklus IVF

Jde cyklus IVF, kdy nepodáváme žádné hormonální stimulační léky. Takto v 70. letech minulého století asistovaná reprodukce začínala, když se o stimulačních lécích nevědělo ještě vůbec nic. Sledujeme pouze přirozený růst jednoho folikulu na vaječníku a při jeho dostatečné velikosti provedeme jeho punkci – odsátí. Měli bychom získat jedno vajíčko, oplodnit ho a vzniklé embryo přenést do dělohy.

Nativní cyklus IVF volí ženy, které z různých důvodů nechtějí podstoupit hormonální stimulaci. Dále jej volí pacientky, které již nemají nárok na úhradu IVF od zdravotní pojišťovny, jelikož tento proces je celkově levnější.  O nativní cyklus mají zájem také pacientky, které špatně reagují na stimulaci (tzv. low responders). U nich, i přes hormonální stimulaci s vysokými dávkami, roste na vaječnících maximálně 1-2 folikuly, stejně jako v jejich nativním – přirozeném cyklu.

Úspěšnost nativních cyklů IVF je obecně nižší, a to z několika důvodů. Mnohokrát tuto léčbu podstupují ženy, které neotěhotněly v klasickém IVF s hormonální stimulací, ev. jde o již zmíněné low responders. Jde tedy již o vyselektovanou skupinu pacientek, které mají obecně nižší šanci na otěhotnění.  Dále ze zkušeností totiž víme, že bez hormonální stimulace - kdy máme procesy zrání oocytu přesně řízené, je větší riziko, že vajíčko odsajeme v nesprávný čas, tudíž ho nezískáme nebo získáme nezralé. Při hormonální stimulaci máme k dispozici více vajíček na výběr. Pokud se nám tedy některé vajíčko neoplodní nebo dále některé embryo nevyvíjí, je zde stále šance, že budeme mít „pěkné“ embryo k embryotransferu. Pokud vajíčko máme k dispozici jen jedno, je zde větší riziko, že se embryotransfer vůbec neuskuteční. Uskuteční-li se embryotransfer, šance na otěhotnění jsou pak podobné. K otěhotnění je tedy zapotřebí více nativních cyklů.

Někdy volíme IVF cyklus s tzv. minimální stimulací, kdy podáváme nižší množství stimulačních léků než je obvyklé. Pak očekáváme růst maximálně 4 folikulů a cyklus máme „pod kontrolou“.

Jak nativní cyklus IVF, tak i cyklus s minimální stimulací v našem Centru běžně nabízíme.

Kontaktní formulář

Objednejte se ke konzultaciVyberte preferovaný způsob, jak Vás můžeme kontaktovat zpět:

Kontaktovat e-mailem
Kontaktovat telefonicky

Souhlasím s tím, že kontaktní údaje budou uchovávány poskytovatelem webových stránek v rozsahu nezbytném pro splnění mé žádosti a budou předány odpovědným třetím stranám. Četl jsem prohlášení o zpracování osobních údajů na těchto stránkách.

Souhlasím se zpracováním osobních údajů

Kde nás najdete?

Next Fertility Prague
ProCrea Swiss IVF Center s.r.o.
Nádražní 762/32
(vchod z ul. Rozkošného 1058/3)
150 00  Praha 5 - Smíchov

Zobrazit na mapě

 

Jak nás hodnotí klienti

Poděkování za Honzíčka

Poděkování za Honzíčka
12.03.2021

 „Chtěla bych Vám oznámit, že po úspěšném IVF na Vaší klinice se mi 28.1.2021 narodil bez jakýchkoli komplikací v těhotenství a při přirozeném porodu naprosto zdravý a krásný chlapeček Honzíček. 50 cm, 3,1 kg. Navíc je tak hodný, že zvažuji, zda si k Vám za rok neskáknu ještě pro jednoho :-). „ 

Markéta

Nejkrásnější vánoční dárek

Nejkrásnější vánoční dárek
05.01.2021

„Chtěli jsme vám všem moc poděkovat za náš poklad Karolínku. Jsme vašimi klienty a díky vám se narodila naše holčička 20.12.2020 a stala se naším nejhezčím vánočním dárkem. Malá měla 48cm a 3210g a jsme vám moc vděční.“ Rodina Ženatíkova

Krásné poděkování šťastné maminky

Krásné poděkování šťastné maminky
15.04.2020

Ať nás sužuje pandemie koronaviru nebo ne, miminka se rodí stále, a to i po IVF. Dostali jsme další krásný pozdrav od jedné šťastné maminky.
"Přeji Vám hodně zdraví, ať zvládnete tuto náročnou dobu a můžete pokračovat ve Vaší práci zase naplno. Moc jste nám pomohli a jsme za to opravdu vděční.
S pozdravem A.K.

Poděkování

Poděkování
04.03.2020

Vážený pane doktore Šulci,

Chtěli bychom se touto cestou vrátit zpátky k péči, které se nám dostávalo od Vás a Vašich kolegů z kliniky od cca května loňského roku a které se nám dostává stále v průběhu prozatím dobře se vyvíjejícího těhotenství.

Vám bychom chtěli moc poděkovat mj. také za Váš přístup k nám, díky kterému jsme se i v ne vždy pozitivně vyhlížející situaci cítili tak, že je o nás postaráno a že je tady někdo, na koho se můžeme obrátit pro pomoc a radu. Moc si toho vážíme, protože nám to jednak pomohlo a také jsme si vědomi toho, že to v dnešní době bohužel stále není standard.

 Ještě jednou moc děkujeme

Michalka

Michalka
26.02.2020

Konečně i já se můžu pochlubit radostnou zprávou, že 10. 2. 2020 v 18:15 hod se díky vám narodila krásná Michalka s 3650 g a 51 cm. Narodila se 10 dní po termínu. Šťastní rodiče děkují celému týmu kliniky za vytoužené štěstí. Markéta a Lukáš 

Michal

Michal
07.01.2020

Konečně se vám můžeme pochlubit radostnou zprávou. Dne 24.12.2019 se nám narodil syn Michal. Měřil 48cm a vážil 2720g. Narodil se trošku dřív, přišel na svět ve 37tt. Celému vašemu týmu moc děkujeme za ten náš vytoužený poklad.
Šťastní rodiče Jaroslava a Luboš

Adresa

Next Fertility Prague
ProCrea Swiss IVF Center s.r.o.
Nádražní 762/32
(vchod z ul. Rozkošného 1058/3)
150 00 Praha 5 - Smíchov

Ordinační hodiny

Pondělí 8:00 - 16:30
Úterý 8:00 - 16:30
Středa

8:00 - 16:30 (Genetika do 19:00) 

Čtvrtek 8:00 - 16:30
Pátek 8:00 - 16:30
Sobota Jen pro akutní případy

Call Center Po - Pá: 8:00 - 16:00

Změna ordinančních hodin během Vánoc zde

 

Objednání na spermiogram Po - Pá: 8:00 - 13:00

Kontakt

tel.: +420 257 212 516 - 518
   
e-mail: info.prague@next-fertility.cz
© 2017-2023, Next Fertility Prague All Rights Reserved. Tvorba www S2 STUDIO
↑