Hledat
cs
enderuhrro

Léčba pomocí darovaných vajíček (oocytů)

Důvod užití darovaných oocytů (DO) je např. předčasné ovariální selhání, st.p. odstranění vaječníků, st.p. radio či chemotherapii, riziko přenosu genetické vady na potomka, opakované potrácení, nekvalitní vlastní oocyty a opakované neúspěchy IVF+ET. 

Darování vajíček je v České Republice legislativou povoleno, je však přísně anonymní. Stejně jako u darovaných spermií můžeme sdělit pouze tzv. neidentifikující údaje o dárkyni, jako je např. věk, krevní skupina, barva vlasů, oči, výška apod. a tyto vlastnosti můžeme i sdělit.

Léčba pomocí darovaných vajíček je složitější a dražší proces než léčba pomocí darovaných spermií, jelikož dárkyně je zatížena hormonální stimulací a odběrem vajíček v celkové anestézii.

Oocyt – vajíčko – je velká křehká buňka, která se nachází uprostřed dělení. U takové buňky je větší riziko, že se mražením poškodí, a proto dáváme přednost použití "čerstvých" vajíček.

Pokud nechceme mrazit vajíčka nebo embrya, je nutné tzv. synchronizovat cyklus dárkyně a příjemkyně. Získaná vajíčka tak ihned oplodníme spermiemi partnera. Vzniklá embrya kultivujeme a pak transferujeme do dělohy příjemkyně v době, kdy její děložní sliznice je ideálně připravená na přijetí embrya. Pro příjemkyni to znamená užívání nejdříve léků k tzv. synchronizaci cyklu (nejčastěji antikoncepce) a poté estrogenů a gestagenů (nejčastěji ve formě tabletek a vaginálních kapslí). V zásadě se léčba podobá KETu s HRT, ale probíhá embryotransfer „čerstvého“ embrya.

Dnes jsou již vyvinutá takové kryokonzervační postupy a taková kryokonzervační media, kdy s úspěchem mrazíme i vajíčka. Tento postup využíváme, pokud nemáme k dispozici spermie k oplození.

Dárkyně oocytů musí splňovat přísná kritéria, a to: perfektní zdraví, věk do 35 let, dále podstoupí genetické vyšetření a vyšetření na pohlavně přenosné choroby. Nutné je hormonální vyšetření a test ovariální rezervy, abychom měli jistotu, že darovaná vajíčka jsou kvalitní. Dárkyně dostává finanční kompenzaci za náklady spojené s darováním.

Úspěšnost léčby pomocí darovaných oocytů je vysoká, více než 50% na embryotransfer.

Kontaktní formulář

Objednejte se ke konzultaciVyberte preferovaný způsob, jak Vás můžeme kontaktovat zpět:

Kontaktovat e-mailem
Kontaktovat telefonicky

Souhlasím s tím, že kontaktní údaje budou uchovávány poskytovatelem webových stránek v rozsahu nezbytném pro splnění mé žádosti a budou předány odpovědným třetím stranám. Četl jsem prohlášení o zpracování osobních údajů na těchto stránkách.

Souhlasím se zpracováním osobních údajů

Kde nás najdete?

Next Fertility Prague
ProCrea Swiss IVF Center s.r.o.
Nádražní 762/32
(vchod z ul. Rozkošného 1058/3)
150 00  Praha 5 - Smíchov

Zobrazit na mapě

 

Jak nás hodnotí klienti

Poděkování za Honzíčka

Poděkování za Honzíčka
12.03.2021

 „Chtěla bych Vám oznámit, že po úspěšném IVF na Vaší klinice se mi 28.1.2021 narodil bez jakýchkoli komplikací v těhotenství a při přirozeném porodu naprosto zdravý a krásný chlapeček Honzíček. 50 cm, 3,1 kg. Navíc je tak hodný, že zvažuji, zda si k Vám za rok neskáknu ještě pro jednoho :-). „ 

Markéta

Nejkrásnější vánoční dárek

Nejkrásnější vánoční dárek
05.01.2021

„Chtěli jsme vám všem moc poděkovat za náš poklad Karolínku. Jsme vašimi klienty a díky vám se narodila naše holčička 20.12.2020 a stala se naším nejhezčím vánočním dárkem. Malá měla 48cm a 3210g a jsme vám moc vděční.“ Rodina Ženatíkova

Krásné poděkování šťastné maminky

Krásné poděkování šťastné maminky
15.04.2020

Ať nás sužuje pandemie koronaviru nebo ne, miminka se rodí stále, a to i po IVF. Dostali jsme další krásný pozdrav od jedné šťastné maminky.
"Přeji Vám hodně zdraví, ať zvládnete tuto náročnou dobu a můžete pokračovat ve Vaší práci zase naplno. Moc jste nám pomohli a jsme za to opravdu vděční.
S pozdravem A.K.

Poděkování

Poděkování
04.03.2020

Vážený pane doktore Šulci,

Chtěli bychom se touto cestou vrátit zpátky k péči, které se nám dostávalo od Vás a Vašich kolegů z kliniky od cca května loňského roku a které se nám dostává stále v průběhu prozatím dobře se vyvíjejícího těhotenství.

Vám bychom chtěli moc poděkovat mj. také za Váš přístup k nám, díky kterému jsme se i v ne vždy pozitivně vyhlížející situaci cítili tak, že je o nás postaráno a že je tady někdo, na koho se můžeme obrátit pro pomoc a radu. Moc si toho vážíme, protože nám to jednak pomohlo a také jsme si vědomi toho, že to v dnešní době bohužel stále není standard.

 Ještě jednou moc děkujeme

Michalka

Michalka
26.02.2020

Konečně i já se můžu pochlubit radostnou zprávou, že 10. 2. 2020 v 18:15 hod se díky vám narodila krásná Michalka s 3650 g a 51 cm. Narodila se 10 dní po termínu. Šťastní rodiče děkují celému týmu kliniky za vytoužené štěstí. Markéta a Lukáš 

Michal

Michal
07.01.2020

Konečně se vám můžeme pochlubit radostnou zprávou. Dne 24.12.2019 se nám narodil syn Michal. Měřil 48cm a vážil 2720g. Narodil se trošku dřív, přišel na svět ve 37tt. Celému vašemu týmu moc děkujeme za ten náš vytoužený poklad.
Šťastní rodiče Jaroslava a Luboš

Adresa

Next Fertility Prague
ProCrea Swiss IVF Center s.r.o.
Nádražní 762/32
(vchod z ul. Rozkošného 1058/3)
150 00 Praha 5 - Smíchov

Ordinační hodiny

Pondělí 8:00 - 16:30
Úterý 8:00 - 16:30
Středa

8:00 - 16:30 (Genetika do 19:00) 

Čtvrtek 8:00 - 16:30
Pátek 8:00 - 16:30
Sobota Jen pro akutní případy

Call Center Po - Pá: 8:00 - 16:00

Změna ordinančních hodin během Vánoc zde

 

Objednání na spermiogram Po - Pá: 8:00 - 13:00

Kontakt

tel.: +420 257 212 516 - 518
   
e-mail: info.prague@next-fertility.cz
© 2017-2023, Next Fertility Prague All Rights Reserved. Tvorba www S2 STUDIO
↑