Hledat
cs
enderuhrro

Freeze All

Freeze All – nový přístup v rámci IVF léčby

Klasický průběh IVF cyklu, jak ho známe z posledních desetiletí, se skládal ze stimulace vaječníků, odběru vajíček, jejich oplození a následného zavedení embrya/í do dělohy. Další kvalitní embrya jsou zamražena a užita pro tzv. kyroembryotransfer (KET) v případě neúspěchu prvního transferu nebo pro eventuální další užití po těhotenství a porodu.
Zavedení embrya v cyklu se stimulací vaječníků a odběrem vajíček vždy mělo určité nevýhody. Extrémně vysoké hladiny estrogenů produkované vaječníky při růstu většího počtu folikulů mají nepříznivý vliv na výstavbu děložní sliznice a tím i na uchycení embrya. Dlouhodobě převažovala v našem uvažování vyšší kvalita čerstvého embrya nad tuto nevýhodou. Tomu v minulých letech odpovídaly horší výsledky úspěšnosti u KETů než u transferu embryí čerstvých.  S neustálým zlepšováním technik mražení embryí ale tento rozdíl zmizel. Proto stále častěji doporučujeme čerstvé embryo nezavádět a užít ho až v cyklu, kdy budou hladiny estrogenů normální.

Důležitým argumentem je také bezpečnost léčby.  Komplikací IVF programu může být hyperstimulační syndrom, tedy nadměrně vystupňovaná reakce vaječníků provázená obtížemi ženy, rozvratem vnitřního prostředí a dalšími možnými komplikacemi. Riziko závažného průběhu je při užití moderních stimulačních protokolů sice jen cca 1%, ale naším cílem je toho riziko pokud možno zcela vyloučit. Rozvoj hyperstimulačního syndromu je úzce spojen s hormonem HCG. Ten užíváme k završení zracího procesu vajíček. A objevuje se také po dosažení těhotenství.  

Plán nezavádět čerstvé embryo nám umožňuje užít k dokončení dozrávání vajíček jiné léky, které rozvoj hyperstimulačního syndromu nepodporují. A také je důležité, že k případnému otěhotnění dojde až v dalším cyklu, kdy již žena léky stimulující vaječníky neužívá.

Výhody:
-    Srovnatelná nebo dokonce vyšší šance na dosažení těhotenství.
-    Snížení rizika hyperstimulačního syndromu.
Nevýhody:
-    Časový faktor – transfer je odložen o měsíc.
-    Potenciálně o něco vyšší finanční náklady v závislosti na ceně mražení a skladování embryí. Na našem pracovišti je ale cena zmrazení jen jedna bez ohledu na počet embryí. Máme-li více než jedno kvalitní embryo, nehraje již tedy finanční stránka u nás roli.

 

Pro koho je nový způsob léčby vhodný? 
-    Pro ženy, u kterých při stimulaci roste hodně folikulů.
-    Pro abnormální nález na děložní sliznici – například polyp.
-    V případě abnormálních hormonálních hladin zjištěných na počátku cyklu nebo v jeho průběhu.


         Komu tento postup nedoporučujeme? 
         -    V případě pouze jednoho embrya.
         -    Při etických problémech se zmražením embryí.

Obraťte se na naše lékaře, kteří Vám poskytnou více informaci a konzultaci. Stačí vyplnit níže uvedený kontaktní formulář nebo se obrátit na naše koordinátorky tel.: +420 257 212 516
 

Kontaktní formulář

Objednejte se ke konzultaciVyberte preferovaný způsob, jak Vás můžeme kontaktovat zpět:

Kontaktovat e-mailem
Kontaktovat telefonicky

Souhlasím s tím, že kontaktní údaje budou uchovávány poskytovatelem webových stránek v rozsahu nezbytném pro splnění mé žádosti a budou předány odpovědným třetím stranám. Četl jsem prohlášení o zpracování osobních údajů na těchto stránkách.

Souhlasím se zpracováním osobních údajů

Kde nás najdete?

Next Fertility Prague
ProCrea Swiss IVF Center s.r.o.
Nádražní 762/32
(vchod z ul. Rozkošného 1058/3)
150 00  Praha 5 - Smíchov

Zobrazit na mapě

 

Jak nás hodnotí klienti

Poděkování za Honzíčka

Poděkování za Honzíčka
12.03.2021

 „Chtěla bych Vám oznámit, že po úspěšném IVF na Vaší klinice se mi 28.1.2021 narodil bez jakýchkoli komplikací v těhotenství a při přirozeném porodu naprosto zdravý a krásný chlapeček Honzíček. 50 cm, 3,1 kg. Navíc je tak hodný, že zvažuji, zda si k Vám za rok neskáknu ještě pro jednoho :-). „ 

Markéta

Nejkrásnější vánoční dárek

Nejkrásnější vánoční dárek
05.01.2021

„Chtěli jsme vám všem moc poděkovat za náš poklad Karolínku. Jsme vašimi klienty a díky vám se narodila naše holčička 20.12.2020 a stala se naším nejhezčím vánočním dárkem. Malá měla 48cm a 3210g a jsme vám moc vděční.“ Rodina Ženatíkova

Krásné poděkování šťastné maminky

Krásné poděkování šťastné maminky
15.04.2020

Ať nás sužuje pandemie koronaviru nebo ne, miminka se rodí stále, a to i po IVF. Dostali jsme další krásný pozdrav od jedné šťastné maminky.
"Přeji Vám hodně zdraví, ať zvládnete tuto náročnou dobu a můžete pokračovat ve Vaší práci zase naplno. Moc jste nám pomohli a jsme za to opravdu vděční.
S pozdravem A.K.

Poděkování

Poděkování
04.03.2020

Vážený pane doktore Šulci,

Chtěli bychom se touto cestou vrátit zpátky k péči, které se nám dostávalo od Vás a Vašich kolegů z kliniky od cca května loňského roku a které se nám dostává stále v průběhu prozatím dobře se vyvíjejícího těhotenství.

Vám bychom chtěli moc poděkovat mj. také za Váš přístup k nám, díky kterému jsme se i v ne vždy pozitivně vyhlížející situaci cítili tak, že je o nás postaráno a že je tady někdo, na koho se můžeme obrátit pro pomoc a radu. Moc si toho vážíme, protože nám to jednak pomohlo a také jsme si vědomi toho, že to v dnešní době bohužel stále není standard.

 Ještě jednou moc děkujeme

Michalka

Michalka
26.02.2020

Konečně i já se můžu pochlubit radostnou zprávou, že 10. 2. 2020 v 18:15 hod se díky vám narodila krásná Michalka s 3650 g a 51 cm. Narodila se 10 dní po termínu. Šťastní rodiče děkují celému týmu kliniky za vytoužené štěstí. Markéta a Lukáš 

Michal

Michal
07.01.2020

Konečně se vám můžeme pochlubit radostnou zprávou. Dne 24.12.2019 se nám narodil syn Michal. Měřil 48cm a vážil 2720g. Narodil se trošku dřív, přišel na svět ve 37tt. Celému vašemu týmu moc děkujeme za ten náš vytoužený poklad.
Šťastní rodiče Jaroslava a Luboš

Adresa

Next Fertility Prague
ProCrea Swiss IVF Center s.r.o.
Nádražní 762/32
(vchod z ul. Rozkošného 1058/3)
150 00 Praha 5 - Smíchov

Ordinační hodiny

Pondělí 8:00 - 16:30
Úterý 8:00 - 16:30
Středa

8:00 - 16:30 (Genetika do 19:00) 

Čtvrtek 8:00 - 16:30
Pátek 8:00 - 16:30
Sobota Jen pro akutní případy

Call Center Po - Pá: 8:00 - 16:00

Změna ordinančních hodin během Vánoc zde

 

Objednání na spermiogram Po - Pá: 8:00 - 13:00

Kontakt

tel.: +420 257 212 516 - 518
   
e-mail: info.prague@next-fertility.cz
© 2017-2023, Next Fertility Prague All Rights Reserved. Tvorba www S2 STUDIO
↑